• USD 36.6
  • EUR 37.2
  • GBP 44.2
Спецпроєкти

В НАТО заявили, що РФ створює привід для застосування хімічної зброї в Україні

У Північноатлантичному Альянсі вважають, що Росія створює привід для застосування хімічної зброї, звинувачуючи Україну та інших у таких намірах

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це генеральний секретар Єнс Столтенберг сказав на брифінгу після надзвичайного саміту голів держав та урядів країн-членів Альянсу, передає "ДС".

"Ми занепокоєні, частково, оскільки ми бачимо риторику, і ми бачимо, що Росія намагається створити свого роду привід із звинуваченням України, Сполучених Штатів, країн-членів НАТО щодо підготовки використання хімічної та біологічної зброї. І ми бачили раніше, що цей спосіб звинувачення інших є насправді способом створити привід для того, щоб зробити аналогічні дії самим", — вважає Столтенберг.

За його словами, звинувачення проти України і країн-членів Альянсу є абсолютно хибними.

"Будь-яке використання хімічної зброї повністю змінить характер конфлікту. Це буде кричущим порушенням міжнародного права і це матиме всесторонні наслідки, і неодмінно, буде надзвичайно небезпечним. Це вплине на людей в Україні, а також існує ризик, що це матиме прямий вплив на людей, які живуть у країнах НАТО, тому що ми можемо бачити забруднення, поширення хімічних речовин чи біологічної зброї у наші країни", — зазначив Столтенберг.

Він нагадав, що Росія раніше застосовувала хімічні речовини проти власної опозиції, в тому числі в країнах-членах Альянсу у Солсбері.

Як повідомляла "ДС", президент Польщі Анджей Дуда заявив, що застосування Росією хімічної зброї в Україні може спонукати НАТО переглянути своє рішення не втручатися у конфлікт у воєнному плані.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua