• USD 36.7
  • EUR 39.6
  • GBP 46.2
Спецпроєкти

У Норвегії затримали шпигуна РФ, який видавав себе за бразильського вченого

У Норвегії затримали російського шпигуна, який видавав себе за бразильського науковці. Ймовірно, він стежив за військовими стратегічними об'єктами на півночі країні

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомляє Укрінформ, передає "ДС".

У затриманого були бразильські документи на ім'я Хосе Асіс Джаммарія, однак виявилося, що його насправді звати Міхаїл Владімірович Мікушин.

У Норвегії чоловік жив з 2021 року, працював в арктичному Університеті Тромсе як бразильський дослідник. Його затримали по дорозі на роботу вранці в понеділок, 24 жовтня. Наступного дня, 25 жовтня, доставили до будівлі суду.

Затриманого науковця просять вислати з країни, позаяк він "становить загрозу для фундаментальних національних інтересів". У поліцейській спецслужбі Норвегії PST вважають, що цей чоловік насправді є громадянином Росії, який виконує завдання для РФ під прикриттям Бразилії.

Наступного дня після затримання Джаммарії-Міклушина Тромсе розірвав побратимство з трьома російськими містами: Архангельськом, Мурманськом та Надимом.

Відзначимо, за минулий місяць це вже щонайменше десятий випадок затримання підозрюваних у шпигунстві на півночі Норвегії, де розташовані стратегічні об'єкти. 

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua