• USD 36.6
  • EUR 38.9
  • GBP 44.8
Спецпроєкти

В ОБСЄ та ПАСЕ визнали вибори в Туреччині не зовсім чесними

Европейські спостерігачі не визнали другий тур виборів президента Туреччини, який відбувся 28 травня, повністю чесним та вільним

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у спільній заяві Бюро з демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ (БДІПЛ), Парламентської асамблеї ОБСЄ (ПА ОБСЄ) і Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ), передає "ДС" з посиланням на "Радіо Свобода".

Спостерігачі підтвердили, що організація самих виборів відповідала демократичним правилам, і виборці могли вільно обирати кандидатів. Однак, зазначається у звіті, у передвиборній кампанії використовувалися заяви, що дискримінують опонентів. Йдеться також про упередженість державних ЗМІ й обмеження свободи слова.

Це, на думку спостерігачів, призвело до нерівноправного становища кандидатів і надання привілеїв чинному президенту Реджепу Таїпу Ердогану.

"Другий тур президентських виборів привів до явного переможця. Тим не менш, цей другий тур також відбувався в середовищі, яке багато в чому не забезпечує умов для проведення демократичних виборів", – сказав голова делегації ПАРЄ Франк Швабе.

Як писала "ДС", у другому турі виборів Реджеп Ердоган отримав 52% голосів.

Після оголошення результатів курс турецької ліри впав майже до рекордного рівня.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua