• USD 36.6
  • EUR 38.7
  • GBP 44.8
Спецпроєкти

В ООН наполягають, що з першого дня допомагають людям на підтопленій Херсонщині

Гуманітарні місії Організації Об'єднаних Націй з першого дня допомагають постраждалим від підтоплень внаслідок підриву російськими окупантами Каховської ГЕС

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив речник Управління ООН з координації гуманітарних справ (УКГП) Савіано Абреу, повідомляє "ДС" з посиланням на "Укрінформ".

"З 6 червня, коли сталося знищення (Каховської ГЕС), у нас там вже були операції, тому ми з першого дня почали надавати постраждалим від цієї нової катастрофи підтримку", — сказав речник.

Він зауважив, що з 6 червня 18 тисяч людей, які постраждали від стихійного лиха, отримали харчування завдяки ООН; УКГП передало 100 тисяч пляшок із водою, 10 тисяч очисних таблеток з Миколаєва до Херсона, а також надало пряму грошову допомогу для 3 500 людей, які постраждали від затоплення, гігієнічні набори для центрів для біженців.

Абреу відзначив, що на місці людям надається психологічна підтримка і працюють бригади із супроводом психологів на вокзалах.

Речник також повідомив, що 5 представників агентств ООН вчора були в Херсоні для співпраці з місцевою владою із визначення потреб підтримки.

Він додав, що координаторка ООН постійно підтримує контакт із урядом України, тісно контактує з Офісом Президента і різними міністерствами, на відміну від РФ. "Уряд України попросив нашої підтримки і поїхати туди (на окуповану територію — ред.). Ми збираємося переконатися, що зможемо це зробити, але, як вам відомо, РФ блокувала нам допуск", — підкреслив Абреу.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський заявив, що ООН та Червоний Хрест не відповіли на запити української влади про допомогу.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua