• USD 28.4
  • EUR 32.1
  • GBP 38.3
Спецпроєкти

В ООН схвалили цинічну резолюцію Росії щодо "боротьби з героїзацією нацизму"

Генеральна асамблея ООН ухвалила резолюцію, внесену Росією, щодо боротьби з героїзацією нацизму, неонацизму та іншими практиками

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Документ підтримали представники 130 країн, утрималися — 49, передає "ДС" з посиланням на "РБК-Україна".

Резолюцію про боротьбу з героїзацією нацизму Росія намагається протягнути протягом кількох років. Документ рекомендує країнам вжити заходів щодо запобігання перегляду підсумків Другої світової війни.

Проти російського документа виступають США, Україна та більшість країн Європи. Як пояснювали в українському Міністерстві закордонних справ, текст документу замовчує факт, що завершення Другої світової війни не стало перемогою над тоталітарними ідеологіями.

Крім того, зазначали в МЗС, російська резолюція не відображає результатів Другої світової війни, що призвели до зміцнення комуністичного режиму та поневолення деяких народів Європи. Також Москва виправдовує підписання пакту Молотова-Ріббентропа.

Як повідомляла "ДС", раніше у російській Держдумі пропонують штрафувати на 2 тис. рублів або заарештовувати на 15 діб за ототожнення ролі СРСР та нацистської Німеччини у Другій світовій війні.

На думку президента Росії Володимира Путіна, СРСР нібито не мав відношення до поділу Європи під час Другої світової війни.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua