• USD 36.6
  • EUR 38.5
  • GBP 44.9
Спецпроєкти

В ООН сподіваються розширити "зернову угоду" за рахунок ще одного порту

В ООН оптимістично налаштовані щодо продовження угоди щодо експорту аграрної продукції з України та до неї може бути включений порт Миколаєва

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив заступник генерального секретаря ООН з питань гуманітарної допомоги Мартін Гріффітс, повідомляє "ДС" з посиланням на Reuters.

Відповідно до угоди від 22 липня Україна змогла відновити експорт зерна та добрив із Чорного моря. Спочатку експортну угоду з Україною було укладено на 120 днів.

"Ми дуже хочемо, щоб це відновилося якнайшвидше. Зараз це важливо для ринку. Це важливо для спадкоємності. І я все ще відносно оптимістичний щодо того, що ми отримаємо це. Ми старанно працюємо", — сказав Гріффітс.

ООН працює над тим, щоб продовжити угоду на строк до року та вирішити питання із спільними перевірками судів офіційними особами ООН, Туреччини, Росії та України. Нещодавно Організація попередила, що у черзі перебуває понад 150 кораблів.

"Я думаю, нам слід ще раз подивитись на деякі з цих (процедур), щоб побачити, чи можна їх якимось чином спростити", — зазначив Гріффітс.

Представник ООН також припустив, що Україна може спробувати розширити експортну угоду, включивши до неї порт Миколаєва. В угоді вказані тільки порти Одеса, Чорноморськ і Південний.

Як повідомляла "ДС", раніше президент Володимир Зеленський заявив, що Росія свідомо затримує проходження кораблів з українських портів у рамках зернової ініціативи та штучно створила чергу зі 150 суден.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua