• USD 28.8
  • EUR 32.5
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

В ООН закликали вакцинувати 40% населення Землі та визнали, що це не допоможе

Країни світу повинні активізувати кампанії вакцинації від коронавірусу, щоб до кінця року 40% населення світу були щеплені. При цьому однією вакцинацією пандемію не зупинити

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив генеральний секретар Організації Об'єднаних Націй Антоніу Гутерреш, передає "ДС" із посиланням на "РБК-Україна".

"Країни повинні вжити конкретних дій найближчими днями, щоб досягти більшого прогресу в досягненні мети Всесвітньої організації охорони здоров'я з вакцинації 40%, а також бути набагато активнішим у зусиллях з вакцинації 70% у всіх країнах до середини 2022 року", — заявив Гутерреш.

У той же час генеральний секретар ООН додав, що Африці не вдасться вакцинувати 70% свого населення до серпня 2024 року через низькі темпи кампанії та нерівності у розподілі препаратів.

"Ми не зможемо перемогти пандемію без координації дій", — додав Гутерреш.

Також Гутерреш зазначив, що пандемію неможливо перемогти лише щепленням, оскільки, насамперед, вакцинація призначена для запобігання госпіталізаціям та летальним результатам, а це лише уповільнює поширення захворювання. Втім, нерівномірне розподілення препаратів є однією з причин, чому коронавірус не йде.

"COVID-19 не йде. Стає очевидно, що одними лише вакцинами пандемію не викорінити. Вакцини запобігають госпіталізації більшості прищеплених, летальним випадкам й уповільнюють поширення вірусу", — зазначив генсек ООН.

Як писала "ДС", у ВООЗ заявили, що новий штам коронавірусу "Омікрон" становить дуже високий глобальний ризик — виявлено, що він здатний "ухилятися" від дії вакцин.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua