• USD 36.6
  • EUR 38.6
  • GBP 44.7
Спецпроєкти

В ООН заявили, що окупанти не пускають представників організації на лівий берег Херсонщини

Російські військові не дають допомогти населенню лівого берега Херсонської області та не дозволяють представникам перейти через лінію фронту

Реклама на dsnews.ua

Про це розповів заступник генерального секретаря ООН Мартін Гріффітс, передає "ДС" із посиланням на AP.

Заступник генерального секретаря ООН заявив, що Росія не надала представникам організації можливість допомогти жителям окупованого лівобережжя Херсонської області, які постраждали від російського теракту на дамбі Каховської ГЕС.

Гріффітс повідомив, що в середу, 7 червня, зустрівся з послом Росії в ООН Василем Небензею, щоб попросити російську владу надати командам організації доступ на окуповану територію, щоб мати можливість допомогти українцям у захоплених регіонах.

"Під час розмови ми надали їм деталі, щоб дати можливість Москві прийняти рішення, яке, як ми сподіваємося, буде позитивним. Сподіваюся, це станеться", — сказав він.

Гріффітс розповів, що на підконтрольній Україні території ООН змогла охопити допомогою близько 30 тисяч населення.

За його словами, організація також, імовірно, звертатиметься зі спеціальним закликом про надання Україні додаткових коштів для боротьби з наслідками підриву дамби. Водночас за словами Гріффітса, про це говоритимуть за кілька тижнів, коли наслідки для економіки, довкілля та здоров'я населення постраждалих регіонів стануть більш зрозумілими.

Нагадаємо, 8 червня Україна та Організація Об'єднаних Націй домовилися, що ООН негайно сформує групи, які будуть направлені на постраждалі тимчасово окуповані території Лівобережжя для надання гуманітарної допомоги та евакуації людей.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua