• USD 29.3
  • EUR 30.7
  • GBP 35.8
Спецпроєкти

В ОПЕК+ готуються замінити Росію на світовому ринку нафти

Держави-учасниці ОПЕК+ мають намір наростити видобуток нафти, щоб замістити Росію на світовому ринку після запровадження Євросоюзом нафтового ембарго

Getty Images
Реклама на dsnews.ua

Домовленість була досягнута на зустрічі міністром енергетики країн ОПЕК+, передає "ДС" з посиланням на "РБК-Україна".

Повідомляється, що міністри домовилися збільшити видобуток нафти на 648 000 барелів на день у липні та серпні, хоча раніше обговорювалося збільшення на 432 000 барелів на день.

Перед зустріччю виробників ціни на нафту впали на новинах про те, що Саудівська Аравія та інші готові заповнити пролом на ринку, що з'явиться у зв'язку із запровадженням нафтового ембарго проти Росії, і навіть виключити РФ із ОПЕК+.

"Сполучені Штати вітають сьогоднішнє важливе рішення ОПЕК+ про збільшення видобутку. Ми визнаємо роль Саудівської Аравії як голови ОПЕК+ та її найбільшого виробника у досягненні цього консенсусу", — зазначила прессекретар Білого дому Карін Жан-П'єр.

Як писала "ДС", голова Європейської ради Шарль Мішель повідомив, що глави держав та урядів ЄС погодили запровадження нафтового ембарго у новому пакеті санкцій проти Росії. 2 червня посли ЄС погодили 6-й пакет санкцій. На вимогу Угорщини з списку санкцій був виключений глава Російської православної церкви Кірілл Гундяєв.

Президент Франції Еммануель Макрон заявляв, що ЄС у рамках санкцій проти Росії припиняє імпорт 90% російської нафти до кінця 2022 року.

31 травня стало відомо, що Організація країн-експортерів нафти (ОПЕК) вивчає питання зупинення участі Росії в угоді щодо збільшення обсягів видобутку "чорного золота".

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua