• USD 36.6
  • EUR 35.7
  • GBP 40.4
Спецпроєкти

У Польщі розкритикували виступ Шольца: Німеччина хоче територіальних поступок від України

Німеччина намагається "щось виграти для себе" з війни Росії проти України. Такий висновок можна зробити із виступа канцлера ФРН Олафа Шольца у Чехії 29 серпня

Президент Польщі Анджей Дуда та канцлер Німеччини Олаф Шольц
Президент Польщі Анджей Дуда та канцлер Німеччини Олаф Шольц
Реклама на dsnews.ua

Про це глава управління міжнародної політики президента Польщі Якуб Кумох заявив у інтерв'ю для "Польського радіо 24", передає "ДС" із посиланням на PAP.

За його словами, коли Шольц говорив про подальше розширення Європейського союзу, залучивши країни Західних Балкан, Україну, Молдову та Грузію, то "намагався виграти для Німеччини щось на тому, що відбувається навколо України".

"Так було 2015 року, то це і зараз. Німецька риторика змінилася, а ось тільки наміри — ні", — сказав він.

Кумох зазначив, що можливе відстрочення вступу України до ЄС неприйнятне для Польщі та для "певної частини держав".

Представник президента Польщі також заявив, що в "дипломатичних колах навколо України" ведуться "серйозні дебати" про можливість "мира за будь-яку ціну і миру в обмін на території" або війни до поразки Росії.

"З іншого боку, звичайно, Польща, США, Велика Британія. Звичайно, ніхто відкрито не говоритиме про те, що вони хотіли б територіальних поступок, тому що це суперечить міжнародному праву, тоді як деякі дії Німеччини явно рухаються в цьому напрямі", — наголосив Кумох.

Нагадаємо, 29 серпня Шольц висловився за розширення Європейського союзу, щоб в кінцевому підсумку включити в нього Україну, Молдову і Грузію.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua