• USD 29.3
  • EUR 31.2
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

У Росії почали ставити умови для відведення військ від кордонів України

Врегулювання конфлікту на сході України, а також деескалація навколо українських кордонів – "непов'язані питання", і з обох цих питань РФ висуває Україні низку вимог

Спецпредставник Росії на переговорах у нормандському форматі Дмитро Козак;
Спецпредставник Росії на переговорах у нормандському форматі Дмитро Козак;
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив Спецпредставник Росії на переговорах у нормандському форматі Дмитро Козак, передає "ДС" із посиланням на "Інтерфакс".

"Український президент і НАТО мусять скасувати дев'ять масштабних військових маневрів із залученням десятків тисяч військовослужбовців США й інших союзників по НАТО", — заявив російський представник.

Також Україні пропонується для "деескалації ситуації" "скасувати закон України, який дозволяє проводити ці масштабні навчання".

Козак повторив улюблений російський наратив про "масштабні маневри країн, які не мають жодного відношення до безпеки України", а є загрозою для Росії.

Окрім того, політик заявив, що саміт лідерів країн "нормандської четвірки" можливий лише "після погодження умов особливого статусу Донбасу".

"Цей саміт має відбутися після того, як будуть узгоджені всі правові аспекти особливого статусу (Донбасу – ДС) у постконфліктній Україні, після того, як буде визначено постконфліктний статус.

Наступна зустріч (політрадників лідерів країн нормандського формату – ДС) має відбутися для обговорення питань організації виборів до органів місцевого самоврядування на Донбасі відповідно до того статусу, який буде попередньо узгоджений у контактній групі", – пояснив Козак російську позицію.

Як писала "ДС", очільник Офісу президента України Андрій Єрмак вважає, що розблокування "нормандського формату" є сигналом готовності сторін до мирного врегулювання ситуації на Донбасі.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua