• USD 36.6
  • EUR 37
  • GBP 44
Спецпроєкти

У Росії пояснили можливе припинення транзиту газу через Україну

У Росії допускають можливість продовження транзиту газу через Україну після 2024 року, якщо в Європі збережеться попит і ГТС України продовжить працювати

Транзит газу через Україну
Транзит газу через Україну
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив директор департаменту економічного співробітництва МЗС РФ Дмитро Бірічевський в інтерв'ю для РІА "Новости", передає "ДС".

"Можлива майбутня відмова Європи від російського газу означатиме і кінець транзиту через Україну з позбавленням Києва доходів від нього", — зазначили в пресцентрі.

Нагадаємо, російський газовий монополіст "Газпром" у середині червня помітно скоротив постачання газу до Німеччини трубопроводом "Північний потік-1", пояснивши це затримкою з ремонтом обладнання, яким займається німецький концерн Siemens.

Німецький концерн Siemens підтвердив, що причиною значного скорочення постачання газу через газопровід "Північний потік-1" є ремонт турбіни компресорної станції. Санкції, введені проти "Газпрому", не дають змоги повернути до Європи турбіну з канадського підприємства, де проходив її капітальний ремонт. Siemens Energy відкидає звинувачення з боку Росії в тому, що постачання газу до Німеччини довелося скоротити через несвоєчасне обслуговування турбін.

"Оператор ГТС України" та НАК "Нафтогаз України" направили звернення до Міністерства економіки Німеччини та регулятора BNetzA щодо припинення наданих раніше винятків у законодавстві для газопроводу "Північний Потік-1".

10 липня стало відомо, що Канада, незважаючи на санкції, погодилася передати Німеччині турбіну Siemens, необхідну для відновлення повноцінної роботи російського газопроводу "Північний потік". Водночас Канада оголосила про посилення санкцій проти Росії.

Україна закликала владу Канади скасувати це рішення.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua