• USD 36.6
  • EUR 38.6
  • GBP 44.7
Спецпроєкти

В Сенаті США засудили викрадення дітей з України

Комітет Сенату США із Міжнародних відносин підтримав проект резолюції, яка засуджує незаконну депортацію українських дітей в Росію та називає дії Москви геноцидом українців

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Комітет прийняв рішення одноголосно. Тепер проект резолюції буде винесено на голосування в Сенаті, повідомляє "ДС" з посиланням на "Голос Америки".

Автором резолюції виступив сенатор-демократ Гері Чарльз. Загалом під документом підписалися 8 сенаторів, серед яких як демократи так і республіканці, зокрема трампістка Марша Блекберн.

"Це рішення прийняли одноголосно, тому що це дійсно важлива законодавча ініціатива", — прокоментував результати закритого засідання сенатор-демократ Тім Кейн.

Текст документа закликає Сенат визнати Уряд Росії під керівництвом Володимира Путіна відповідальним за неправомірне та незаконне викрадення українських дітей та офіційно і якнайрішучіше засудити ці дії. Окрім того, текст резолюції називає дії Росії в Україні геноцидом.

"Сприяння незаконному усиновленню суперечить зобов’язанням Росії, які вона взяла на себе відповідно до Конвенції про геноцид і є геноцидом. РФ намагається знищити покоління українських дітей, тим самим підриваючи здатність України виховувати наступні покоління українських громадян та лідерів, а також відновлювати свою країну після неспровокованої війни, яку розпочала Росія. І робиться це з метою знищення унікальних українських мови, культури, історії та ідентичності",— йдеться у тексті резолюції.

За словами сенатора-демократа Бена Кардіна, якщо цей документ пройде Конгрес він допоможе у майбутньому притягти росіян до відповідальності за їхні злочини скоєні в Україні.

"Я вважаю, що це геноцид. Тому потрібна повна відповідальність. Ми проводили слухання з цього приводу в Гельсінській комісії, а також в Комітеті Сенату з міжнародних відносин. Я також вніс законопроект про створення міжнародного трибуналу під егідою ООН. Загалом, на мою думку, це частина стратегії Росії під керівництвом Путіна, щодо здійснення геноциду в Україні", — заявив Кардін.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua