• USD 29.3
  • EUR 30.7
  • GBP 35.8
Спецпроєкти

У Сенаті США заявили, що Трамп збрехав американцям про фальсифікації на виборах у 2020 році

У столиці США Вашингтоні 13 червня відбулося друге відкрите засідання комісії Сенату США, яка розслідує події 6 січня 2021 року, коли прихильники президента Дональда Трампа намагалися штурмувати Капітолій

Дональд Трамп збрехав про фальсифікації на виборах
Дональд Трамп
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні на сайті "Радіо Свобода", передає "ДС".

Журналісти нагадують, що в січні 2021 року натовп прихильників Трампа намагався зірвати сертифікацію Конгресом результатів президентських виборів, на яких переміг кандидат від Демократичної партії Джо Байден.

На засіданні комісія представила відеозаписи свідчень людей з оточення Трампа, які були причетні до процесу підрахунку голосів. З їхніх заяв випливає, що всупереч їхнім порадам у ніч виборів, задовго до завершення підрахунку голосів, Дональд Трамп публічно заявив, що здобув перемогу. А потім — продовжував наполягати на своєму попри відсутність доказів, що підтверджували фальсифікацію результатів голосування, здатну вплинути на результати.

"Моя думка залишається такою ж: президентські вибори не були об’єктом фальсифікацій", – заявив комісії міністр юстиції в уряді Трампа Вільям Барр, який розслідував кілька сигналів про потенційні порушення при підрахунку голосів, які не підтвердилися.

"Я сказав президенту, що це повна нісенітниця", – зазначив він.

За словами Барра, Дональд Трамп не виявляв жодного інтересу до реальних фактів.

Голова виборчого штабу Дональда Трампа Білл Степієн розповів, що намагався переконати Трампа почекати із заявою про свою перемогу на виборах, оскільки підстав для такої заяви в ніч виборів не було. Проте президент дослухався до поради свого адвоката Рудольфа Джуліані, який наполягав на необхідності невідкладно оголосити перемогу.

За словами людей з оточення президента, які перебували в Білому домі в той час, Джуліані був єдиним, хто закликав Трампа заявити про свою перемогу. Найближчий радник Дональда Трампа Джейсон Міллер стверджує, що Джуліані був п’яний у ніч виборів.

Мета членів комісії, як вони кажуть, — продемонструвати, що Дональд Трамп свідомо брехав американцям, стверджуючи, що вибори були в нього "вкрадені".

Через кілька годин після закінчення слухань Дональд Трамп оприлюднив заяву, в якій повторив багато зі своїх звинувачень щодо фальсифікацій, допущених під час голосування та підрахунку голосів.

"Демократи створюють свій наратив про події 6 січня, щоб відволікти від більш важливого факту, який полягає в тому, що вибори 2020 року були сфальсифіковані та вкрадені", – мовиться у заяві експрезидента.

Комісія планує провести ще кілька публічних засідань, представляючи результати свого розслідування.

Як писала "ДС", чинний президент США Джо Байден заявляв, що вважає заворушення в Капітолії, що відбулися в січні 2021 року, спробою державного перевороту.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua