• USD 36.6
  • EUR 39.1
  • GBP 45.4
Спецпроєкти

В Угорщині вирішили не заарештовувати Путіна за ордером МКС

Угорщина не заарештовуватиме президента Росії Володимира Путіна, якщо він прибуде на територію країни, незважаючи на те, що ратифікувала Римський статут Міжнародного кримінального суду

Реклама на dsnews.ua

Про це сказав глава адміністрації прем'єр-міністра Угорщини Гергей Гуйяш, передає "ДС" із посиланням на "Європейську правду".

Гуйяш зазначив, що відповідно до угорської правової системи Будапешт не має законних підстав заарештовувати російського президента, хоча Угорщина підписала і ратифікувала Римський статут. За його словами, документ не вбудований в угорську правову систему.

"Ми можемо звернутися до угорського законодавства і на підставі цього не можемо заарештувати російського президента … оскільки статут МКС не був впроваджений в Угорщині", — сказав Гуйяш.

Йдеться фактично про те, що Угорщина лише формально схвалила Римський статут, але не змінила законодавство для його втілення.

Гуйяш також додав, що угорський уряд не сформував позицію щодо ордеру на арешт Путіна, але висловив свою думку на цю тему.

"Ці рішення не є найбільш вдалими, оскільки вони ведуть до подальшої ескалації, а не до миру, це моя особиста суб'єктивна думка", — додав Гуйяш.

Нагадаємо, 17 березня Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт російського диктатора Володимира Путіна та уповноваженого президента РФ з прав дитини Марії Львової-Бєлової.

Президент України Володимир Зеленський заявив, що видача ордера на арешт російського диктатора Володимира Путіна є рішенням, з якого розпочнеться історична відповідальність.

Головний прокурор Міжнародного кримінального суду Карім Хан заявив, що російський диктатор Володимир Путін у будь-який момент може постати перед Міжнародним кримінальним судом.

Міністр юстиції Німеччини Марко Бушман оголосив, що виконає ордер на арешт президента Росії Володимира Путіна, якщо він ступить на німецьку землю.

У ПАР заявили, що знають свої юридичні зобов'язання у рамках Римського статуту, що передбачає виконання рішень Міжнародного кримінального суду. У серпні в країні відбудеться саміт БРІКС, на який Володимир Путін планує прилетіти. Міністр міжнародних відносин та співробітництва ПАР Наледі Пандор заявила, що влада країни має намір провести консультації, у тому числі і з російською стороною, щодо реалізації міжнародного ордера.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua