• USD 29.3
  • EUR 30.6
  • GBP 35.6
Спецпроєкти

В Угорщині захотіли бути посередником у переговорах України з Росією

Угорщина підтримує Україну та готова виступити майданчиком для переговорів із Росією

Реклама на dsnews.ua

Про це заявила президент Угорщини Каталіна Новак, передає "ДС" із посиланням на "Укрінформ".

"Це не наша війна, але вона ведеться також проти угорців, які люблять мир, яка прагнуть безпеки, взаємоповаги і добробуту. Ми вимагаємо розслідування воєнних злочинів і покарання винних", — заявила Новак.

За її словами, у нинішній ситуації угорці не є нейтральними.

"Ми стоїмо на боці невинних жертв і правди. Ми виконуємо наші зобов’язання в рамках ЄС і НАТО і коли маємо сказати "ні" щодо якогось рішення, чого вимагають інтереси Угорщини, то ми говоримо "ні", — наголосила президент Угорщини.

Новак додала, що Угорщина підтримує приєднання України до Євросоюзу.

"Ми готові жертвувати заради миру. Але ми не погоджуємося на рішення, які вимагають від угорців більшої пожертви, ніж зазнає втрат російський агресор", — наголосила президент Угорщини.

Вона повідомила, що Будапешт охоче візьме на себе роль посередника між Росією та Україною для продовження мирних переговорів.

Новак також зазначила, що Угорщина як зараз, так і надалі наполягатиме на дотриманні Україною прав угорської національної меншини.

Як повідомляла "ДС", посол Угорщини в Україні Іштван Ійдярто заявив, що Будапешт підтримає Україну, коли розпочнеться процедура розгляду вступу країни до Євросоюзу.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua