• USD 28.4
  • EUR 32.1
  • GBP 38.3
Спецпроєкти

У Відні зібралася Постійна рада ОБСЄ: Поговорять про російські війська на кордоні з Україною

У штаб-квартирі ОБСЄ у Відні у четвер розпочалося засідання Постійної ради ОБСЄ, на якому Польща представить пріоритети свого головування в Організації у 2022 році й відбудеться обговорення дислокації російських військ поблизу кордонів України

У Відні зібралася Постійна рада ОБСЄ;
У Відні зібралася Постійна рада ОБСЄ;
Реклама на dsnews.ua

Головне питання порядку денного засідання – представлення чинним головою ОБСЄ, міністром закордонних справ Збігнєвом Рау пріоритетів Польського головування, передає "ДС" з посиланням на "Укрінформ".

Також очікується, що у своїх виступах делегації країн-учасниць висловляться з приводу нинішньої ескалації ситуації, спровокованої нарощуванням Росією військ біля українського кордону.

Зазначимо, що протягом поточного тижня відбуваються численні дипломатичні заходи для обговорення питань європейської безпеки та зниження напруги навколо України, що була спровокована Росією.

Так, 10 січня в Женеві пройшли консультації США та Росії щодо так званих гарантій безпеки. Переговори тривали майже вісім годин.

Заступник міністра закордонних справ Росії Сергій Рябков заявив, що РФ на переговорах не досягла прогресу на тему відмови НАТО від розширення за рахунок колишніх республік СРСР.

Перший заступник держсекретаря США Венді Шерман наголосила, що сигналом про деескалацію ситуації на російсько-українському кордоні буде відведення військового угруповання РФ до місць постійної дислокації. Вона відкинула вимогу Росії щодо згортання політики "відкритих дверей" для країн, які бажають вступити до НАТО.

Росія на переговорах із США вимагала також змусити українське керівництво розпочати прямі переговори з представниками терористичних "ДНР" та "ЛНР".

В Адміністрації президента Росії не бачать "істотних приводів для оптимізму" після переговорів із США у Женеві.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua