• USD 29.3
  • EUR 30.4
  • GBP 35.4
Спецпроєкти

"Вагнерівці" в Судані намагаються врятувати Росію від кризи, — ЗМІ

Російська ПВК "Вагнера" контролює видобуток золота в африканському Судані з метою збільшення золотовалютних резервів Росії, що дозволить врятувати економіку в умовах жорстких санкцій

Реклама на dsnews.ua

Про це свідчать результати розслідування американського видання " New York Times ", передає "ДС".

Так, на околицях столиці Судану невідома фірма видобуває золото. За словами місцевих, до компанії причетні російські бізнесмени.

"Фактично суданські компанії та урядові звіти показують, що золота копальня є одним з аванпостів групи Вагнера, непрозорої мережі російських найманців, гірничодобувних компаній та операцій політичного впливу, контрольованих близьким союзником президента Росії Володимира Путіна", — йдеться в повідомленні, маючи на увазі "кухаря Путіна" і творця ПВК Євгена Пригожина.

Документи, які опинилися у розпорядженні журналістів, показують, що "вагнерівці" отримали прибуткові концесії на видобуток корисних копалин у Судані, зокрема, золота, що потенційно може збільшити золотий запас Кремля в розмірі $130 млрд і утримати російський рубль в умовах санкцій.

Крім того, у східному Судані група "Вагнера" забезпечує підготовку до реалізації планів Кремля збудувати військово-морську базу на Червоному морі для розміщення своїх військових кораблів. "Вагнерівці" також беруть участь у військових операціях в інших країнах Африки, щоб взяти під контроль родовища урану.

"Вагнерівці" з'явилися в Африці у 2017 році, беручи участь у конфлікті на стороні тодішнього президента Судану Омара Хасана аль-Башира. Натомість Кремль отримав доступ до родовищ золота. Пізніше було засновано компанію Meroe Gold, яка забезпечувала участь у розробці родовищ російських геологів. Главою Meroe Gold став організатор "фабрики тролів" Михайло Потєпкін.

Як повідомляла "ДС", раніше стало відомо, що через санкції проти Росії виявилися перекриті канали фінансування діяльності ПВК "Вагнера".

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua