• USD 36.6
  • EUR 38.3
  • GBP 44.2
Спецпроєкти

"Вагнерівці" зайняли позиції та облаштовуються під литовським кордоном, - Науседа

Президент Литви Гітанас Науседа заявив про присутність найманців ПВК "Вагнера" поблизу литовського кордону в Гродненській області Білорусі

Реклама на dsnews.ua

Про це він сказав після зустрічі із польським прем'єром Матеушем Моравецьким біля Сувальського коридору, передає "ДС" із посиланням на LRT.

"Частина бійців "Вагнера" перебуває впритул до нашого кордону, зайнявши позиції у Гродненській області, а це означає, що таке розташування дуже зручне для здійснення провокацій як на польсько-білоруському, так і на литовсько-білоруському кордонах", – підкреслив він.

За словами Науседи, Литва уважно стежить за ситуацією і готова протидіяти всім загрозам своїй безпеці, в тому числі і загрозі Вагнера.

"У нас можуть бути різні погляди на наміри бойовиків "Вагнера" в Білорусі, але абсолютно зрозуміло одне: і для Путіна, і для Лукашенка було б занадто великою спокусою не скористатися присутністю бойовиків "Вагнера" в їх безпосередньому сусідстві для можливих провокацій проти країн НАТО", – наголосив президент Литви.

Серед можливих кроків розглядають закриття кордону з Білоруссю, однак ця дія має бути скоординована між Польщею, Литвою і Латвією, додав Науседа.

Як писала "ДС", 29 липня премʼєр Польщі Матеуш Моравецький повідомив, що понад сотня найманців "ПВК Вагнера" вирушили до Сувальського коридору, який обʼєднує територію балтійських країн з Польщею та відокремлює Калінінградську область Росії та Білорусь.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua