• USD 36.6
  • EUR 37.2
  • GBP 44.1
Спецпроєкти

Велика Британія готова допомогти Україні з експортом зерна

Авіація Великобританії готова забезпечити безпеку коридорів для експорту українського зерна із окупованих Росією портів

atlanticcouncil.org
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив міністр оборони Великобританії Бен Воллес журналістам на саміті НАТО в Мадриді, передає "ДС" з посиланням на Sky News.

Уоллес заявив, що літаки Rivet Joint або P8 Poseidon можуть патрулювати райони Чорного моря, якщо буде укладена угода, яка дозволяє судам із зерном залишати заблоковані порти України.

"Мова не йде про те, щоб допомагати красти зерно, випускати з Чорного моря російські кораблі з краденим зерном... Ми повинні подивитися, що ми можемо зробити. Роль Британії в цьому може полягати в ISR (спостереження та розвідка), ми можемо допомогти у спостереженні, ми можемо допомогти з Rivet Joint, P8 у південній частині Чорного моря, щоб забезпечити захист (кораблів із зерном — ред.)", — сказав він.

За словами міністра, турецькі фахівці непогано знаходять міни у Чорному морі. І розташування мінних полів відоме британським військовим. Проте Британія не відправлятиме свої військові кораблі до Чорного моря. Оскільки для цього Туреччина має зняти блокаду протоки Босфор для всіх військових кораблів.

Як пише "ДС", США та Європейський Союз розробляють маршрути вивезення зерна з України для стабілізації ситуації на міжнародному ринку продовольства.

Глава дипломатії ЄС Жозеп Боррель назвав військовим злочином блокаду Росією українських портів, яка не дає змоги експортувати зерно.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua