• USD 29.3
  • EUR 30.6
  • GBP 35.6
Спецпроєкти

Велика Британія виступила за військовий трибунал для Путіна

Велика Британія підтримує створення міжнародного кримінального трибуналу над російським диктатором Володимиром Путіним та іншими російськими лідерами у зв'язку із війною в Україні

Реклама на dsnews.ua

Про це глава МЗС Великобританії Ліз Трасс заявила в інтерв'ю Times Radio, передає "ДС" із посиланням на The Guardian.

"Ми чітко розуміємо, що Путін і всі ті, хто стоїть за жахливими воєнними злочинами, що скоюються в Україні, повинні бути притягнуті до відповідальності, і ми дуже тісно співпрацюємо з міжнародним кримінальним судом", — сказала Трасс.

Вона нагадала, що Великобританія відправила в Україну експертів, щоб допомогти зібрати докази – від показань свідків до відеозаписів.

За словами міністра, уряд країни є відкритим для обговорення ідеї трибуналу. Трас додала, що Великобританія хоче "забезпечити найефективніше судове переслідування тих, хто вчинив ці жахливі військові злочини, включаючи зґвалтування та невиборчі напади на цивільних осіб".

"Якщо суд допоможе цього досягти, то Великобританія висловлюється на користь його підтримки, — підкреслила Трасс.

Як писала "ДС", Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила резолюцію "Наслідки продовжуючої агресії РФ проти України: ролі та відповідальність Ради Європи", в якій міститься заклик заснувати міжнародний трибунал проти військово-політичного керівництва Росії.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua