• USD 29.3
  • EUR 30.8
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Великодній рашизм: У РФ продають пасхальні "кулічі" з літерою "Z" (ФОТО)

У російських магазинах напередодні Великодня почали продавати "кулічі", прикрашені латинською літерою "Z" – саме такі знаки намальовані на військовій бронетехніці російських окупантів, що вторглися до України

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні російського державного пропагандистського агентства "РИА Новости", передає "ДС".

Повідомляється, що "Z-кулічі" продають зокрема у Курганській області. 

Довідка: Латинські літери Z та V, які були намальовані на російській військовій техніці з початку нападу Росії на Україну, стали практично офіційними символами для росіян. У глибинці Росії почали проводити різні флешмоби – виставляли дітей у дитсадках буквою Z, малювали ці букви на машинах та футболках, у Якутії навіть вибудовували букву Z з оленів. Також кириличні З і В почали замінювати на латинські на інформаційних знаках на в'їзді в населені пункти.

Спочатку було припущення, що літери Z та V – це позначення військових округів.

Однак реальне тактичне значення цього маркування на бойовій техніці досі невідоме. Ймовірно, не розуміють значення цих літер і самі росіяни, які малюють їх скрізь – навіть на великодньому хлібові.

Водночас багато компаній, які до нападу Росії на Україну у своїх логотипах використовували латинські Z та V, почали від них відмовлятися, щоб жодним чином не асоціюватись із російськими окупантами.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua