• USD 36.6
  • EUR 38
  • GBP 44.2
Спецпроєкти

Венеційська комісія визнала законною заборону у Молдові "Z-символіки"

Венеційська комісія вважає, що запроваджена у Молдові заборона демонстрації символіки, яку використовують російські військові у війні проти України, є законною та пропорційною

Заборона "Z-символіки" в Молдові
Венеційська комісія визнала законною заборону у Молдові символіки російського вторгнення в Україну
Реклама на dsnews.ua

.Про це йдеться у висновку, ухваленому юридичними та конституційними експертами Венеційської комісії, передає "ДС" з посиланням на "Укрінформ".

"У контексті війни заборона на демонстрацію певної символіки, яку використовували російські збройні сили під час вторгнення в Україну, прийнята парламентом Молдови у квітні 2022 року, відповідає вимогам законності, легітимності та пропорційності", — вирішила комісія.

Вона вважає правдоподібним твердження, що існує нагальна суспільна потреба запровадити таке обмеження свободи вираження поглядів, і що демонстрація таких символів, які використовуються російськими військовими під час агресії проти України, "може створити реальну та безпосередню небезпеку заворушень і загрозу національній безпеці та правам інших людей, зокрема українських біженців у країні".

Також вказано, що швидке ухвалення цієї заборони парламентом було виправдане терміновістю питання у зв'язку з агресією РФ проти України.

Комісія також надала рекомендації щодо запровадження чіткої конкретизації у законодавстві категорій символіки, "створеної шляхом стилізації", іншої забороненої символіки та термінів "пропаганда чи героїзація" стосовно екстремістської діяльності, а також уточнення порядку застосування санкцій.

Як писала "ДС", громадян Молдови, які перебувають у РФ, попередили, що участь у військових діях на території інших держав тягне за собою кримінальну відповідальність.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua