• USD 36.6
  • EUR 39.3
  • GBP 44.7
Спецпроєкти

Угорщина та Білорусь підписали угоду про співпрацю

Угорщина підписала з Білоруссю угоду про співпрацю на 2023 рік. Договір включає економічне співробітництво, заходи для стимулювання освітніх та культурних обмінів

Реклама на dsnews.ua

Про це Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто заявив на своїй сторінці у Facebook, передає "ДС".

"На щастя, ще є сфери, які не обмежені санкціями проти Білорусі, і ми сьогодні домовилися розвивати нашу співпрацю… Зокрема, це сільське господарство і харчова промисловість, де вже є значний угорський експорт, а також фармацевтична промисловість – у наших компаній купують медикаменти на 60 млн доларів.

Також для багатьох важливо, що ми сьогодні обмінялися транспортними дозволами, щоби зняти перешкоди для транспортних компаній з Білорусі та Угорщини, які доставляють товари між нашими країнами", – написав дипломат.

На брифінгу після зустрічі він закликав до припинення вогню і переговорів між Росією і Україною.

"Зараз немає нічого важливішого, ніж порятунок людських життів… Під час нашої зустрічі у Мінську я кілька разів підкреслив, що ми, угорці, на боці миру", – зазначив Петер Сійярто, додавши, що просив білоруського колегу "зробити усе задля досягнення миру і проти продовження війни". 

Глава МЗС Білорусі Сєргєй Алєйник повідомив, що обговорювали також "сприяння міжпарламентському діалогу". Він також заявив, що візит Петера Сійярто "стане сигналом для європейських партнерів щодо продовження діалогу з Білоруссю". 

Як писала "ДС", 13 лютого Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто прибув до Мінська з візитом, нібито щоб "запобігти ескалації" у війні України та Росії.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua