• USD 36.6
  • EUR 35.3
  • GBP 39.5
Спецпроєкти

Угорщина проти газового плану Єврокомісії: Росія відразу перекриє поставки

План Єврокомісії з обмеження ціни на російський газ нібито суперечить інтересам Європи та Угорщини

Петер Сійярто
Петер Сійярто / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це глава МЗС Угорщини Петер Сійярто заявив у Facebook, передає "ДС".

На думку політика, запропоноване обмеження ціни призведе до негайного припинення постачання до Європи.

"План, що передбачає обмеження ціни виключно на російський газ, що надходить трубопроводами, повністю суперечить інтересам Європи та Угорщини", — вважає Сійярто.

"Якщо цінові обмеження буде введено виключно щодо російського газу, це, очевидно, призведе до негайного припинення постачання російського газу. Щоб визнати це, не потрібна Нобелівська премія", — додав він.

Угорщина отримує 3,5 млрд кубометрів газу на рік через Болгарію та Сербію за довгостроковою угодою з Росією та ще 1 млрд кубометрів трубопроводом з Австрії. Угода з "Газпромом" розрахована на 15 років.

"Сьогодні вранці… ми зробимо все можливе, щоб Брюссель нарешті зрозумів, що постачання газу — це не ідеологічне чи політичне питання, а питання жорсткої фізичної реальності", — заявив Сійярто.

Нагадаємо, сьогодні міністри енергетики країн ЄС обговорять способи стримування цін на енергоносії, які зросли, оскільки Росія припинила більшу частину постачання газу до Європи у відповідь на санкції ЄС через вторгнення в Україну.

Як писала "ДС", Чехія спробує зняти питання про встановлення максимума на ціну російського газ із порядку денного п'ятничної зустрічі міністрів енергетики країн ЄС.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua