• USD 36.6
  • EUR 38.9
  • GBP 44.4
Спецпроєкти

Вербувальники "Вагнера" почали приїжджати в російські колонії по другому колу, - ЗМІ

Вербувальники "ПВК Вагнера" почали вдруге об’їжджати російські колонії, звідки навесні та восени вже набирали ув’язнених для участі у війні проти України

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні видання "Медиазона", передає "ДС".

"Коли він (вербувальник — ДС) почав розповідати, що зараз ваші звільняються, і їм потрібна заміна, дискусія почалася у нього з зеками. І один конкретний йому, як мовиться у в'язниці, по очах вдарив, запитав: "Скільки відсотків живих залишилося з тих наших, які поїхали?".

На цьому він почав запинатися, нічого не міг відповісти і взагалі закінчив свою промову", — каже співрозмовник видання.

За його словами, якщо вперше з усього регіону виїхало більше тисячі людей, то вдруге — лише 340.

У ВК-4 у Плавську під Тулою другий набір добровольців пройшов у листопаді, сказав ще один засуджений. За його оцінкою, вперше на війну записалося близько 300 осіб, а вдруге — вдвічі менше.

Правозахисник та колишній політв'язень Іван Асташин писав, що вербувальники знову приїжджають у табори Мордовії: "Вдруге представники ПВК "Вагнер" відвідали ВК-10 особливого режиму, де цього разу до лав армії Пригожина записалося близько 60 засуджених".

"Останнього разу (наприкінці минулого року) зв'язувалася людина, яка перебуває під Бахмутом. Він сказав, що шкодує, що поїхав туди. Казав, що 20% живі з тих, які звідси поїхали", — каже один із співрозмовників "Медіазони".

Як писала "ДС" ,Офіс генерального прокурора оголосив підозру керівнику "Приватної військової компанії Вагнера" Євгену Пригожину.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua