• USD 36.7
  • EUR 39.6
  • GBP 46.2
Спецпроєкти

Вибори президента Європарламенту призначили на 18 січня

Планові вибори президента Європейського парламенту відбудуться 18 січня, як це і планувалося раніше до раптової смерті колишнього президента Давида Сассолі, який помер 11 січня внаслідок хвороби

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні Європарламенту, передає "ДС".

Відповідно до процедури, замість Сассолі в Європарламенті головуватиме перший віцепрезидент. "Як зазначено в Правилах процедури (правило 20), тимчасове головування забезпечуватиме перший віцепрезидент парламенту в дні, що передують обранню нового президента. Як спочатку планувалося до раптової смерті президента Сассолі, вибори президента на другу половину мандата відбудуться у вівторок, 18 січня, під час пленарного засідання в Страсбурзі. Того самого тижня відбудуться вибори віцепрезидент і квесторів", — зазначає Європарламент.

Крім того, напередодні, в понеділок 17 січня, на відкритті пленарного засідання в Страсбурзі в присутності колишнього депутата Європарламенту та прем'єр-міністра Італії Енріко Летта відбудеться церемонія вшанування пам'яті Сассолі, який належав до групи соціалістів.

Як відомо, вибори президента Європарламенту проходять кожні два з половиною роки відповідно до політичних домовленостей між найбільшими політичними групами інституції. На сьогодні це європейські народники, соціал-демократи та ліберали.

Наразі кандидатом від європейських народників називають депутата з Мальти Роберту Метсолу, яка обіймає посаду віцепрезидента Європарламенту.

Як повідомляла "ДС", в Італії в ніч на 11 січня на 66 році життя помер глава Європейського парламенту Давид Сассолі. Напередодні він був госпіталізований

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua