• USD 29.3
  • EUR 30.7
  • GBP 36.3
Спецпроєкти

"Відмова від ущербних ідей": Кремль стримав свої апетити в переговорах зі США

Росія готова розглянути можливість відмови від голосування США за розширення НАТО для врегулювання ситуації навколо України дипломатичним шляхом

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив заступник міністра закордонних справ Росії Сергій Рябков, передає "ДС" із посиланням на ТАРС.

"Ця відома формула Бухарестського саміту 2008 року, що Україна та Грузія стануть членами НАТО, це має бути виключено, це має бути замінено розумінням, що цього не станеться ніколи. Або як альтернатива, якщо США візьмуть на себе односторонні зобов'язання в юридично зобов'язувальній формі, що вони ніколи не будуть голосувати за вступ України та інших країн до НАТО, ми готові розглянути цю опцію… І я б сказав, що це був би більш простий шлях для США, якщо США, звичайно, мають достатньо політичної волі", — сказав заступник глави МЗС РФ.

За його словами, Росія звертатиметься до відповідальності США, "щоб вони дивилися, що для них пріоритетніше: європейська безпека або якісь самі по собі ущербні ідеї", що призвели до нинішньої кризи.

Рябков стверджує, що Росія зробить усе можливе, щоб дипломатичними шляхами припинити продовження інтеграції України в НАТО, оскільки цей процес зачіпає інтереси безпеки РФ.

Нагадаємо, Росія висунула вимогу про нерозширення НАТО на Схід за рахунок вступу України. Також Росія хоче скорочення американської присутності у Східній Європі.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua