• USD 36.6
  • EUR 38.7
  • GBP 44.8
Спецпроєкти

Винищувачі F-16 можуть почати працювати в Україні набагато раніше, – ЗМІ

Українське військове керівництво розраховує, що вже на початку лютого невелика група бойових пілотів буде готова до польотів на винищувачах F-16

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні The Wall Street Journal, передає "ДС".

"Київське військове керівництво вважає, що українські пілоти можуть взяти участь у бойових діях на винищувачах F-16 вже у лютому 2024 року. Це більш оптимістичниий графік, ніж попередні оцінки, і може надати українським військам значні нові можливості для ведення бойових дій в наступному році", – пише видання.

США можуть підготувати пілотів, які володіють англійською мовою, за п'ять місяців, зазначають у ЗМІ. Спрямована на навчання група налічує менш як 10 пілотів, які достатньо володіють англійською.

Їх направлять на навчання на авіабазу у штаті Арізона, пише WSJ. Інші українські пілоти тим часом вивчатимуть мову на базі у Сан-Антоніо.

Колишній командувач сил США в Європі Бен Годжес вважає, що чиновники "надмірно стурбовані" рівнем володіння англійською мовою.

"Їм потрібно керувати літаком, для цього не обов’язково вміти читати Шекспіра", – сказав він.

Водночас мовна підготовка пілотів вважається лише однією з перешкод, яка заважає початку бойового використання F-16 в Україні.

Зокрема, зазначає видання, F-16 вимагають приблизно 16 годин обслуговування на землі на кожну годину в повітрі, і навчання обслуговчого персоналу може виявитися ще складнішим завданням, ніж підготовка пілотів.

Як писала "ДС", 28 серпня колишный міністр оборони Олексій Резніков заявив, що Україна може почати використання винищувачів F-16 вже навесні 2024 року

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua