• USD 29.3
  • EUR 30.4
  • GBP 35.4
Спецпроєкти

Вітер змін над Європою: глава Єврокомісії звернулася із закликом до країн ЄС

Глава Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн закликала країни-члени Євросоюзу на саміті підтримати надання Україні, Молдові та Грузії статусу кандидата в члени ЄС

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це вона сказала під час виступу в Європарламенті, передає "ДС" із посиланням на "Європейську правду".

"Історія на марші. І я говорю не лише про загарбницьку війну Путіна. Я говорю про вітер змін, який знову віє над нашим континентом. Своїми заявками Україна, Молдова та Грузія говорять нам, що хочуть змін. Вони хочуть більше демократії, більше свобод і сильніших реформ. Вони кажуть нам, що хочуть Європи. Ми несемо відповідальність перед ними, але ми також несемо відповідальність перед собою, щоб зробити правильний вибір", — заявила фон дер Ляєн.

За її словами, те, наскільки далеко зайдуть Україна, Молдова та Грузія і як швидко вони просунуться, залежатиме насамперед від їхніх дій та прогресу.

"Але як ми реагуватимемо на їхню пристрасть та їхній прогрес – це наш вибір, і тільки наш. Цей парламент уже сказав голосно і чітко. Тепер Європейська Рада має прийняти рішення та виконати історичну відповідальність", — заявила президент Єврокомісії.

"Наступний розділ (історії ЄС – ред.) сьогодні пише хоробрий народ України, і всі ми, які повинні супроводжувати його на європейському шляху. Знову ж таки, це момент для Європи. І ми повинні його упіймати", — підкреслила вона.

Нагадаємо, 17 червня Єврокомісія офіційно рекомендувала ЄС надати Україні статус кандидата на вступ до Євросоюзу.

20 червня глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що лідери країн ЄС на саміті цього тижня погодяться надати Україні статус кандидата на вступ до ЄС на основі рекомендації Комісії.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua