• USD 36.6
  • EUR 38.5
  • GBP 44.9
Спецпроєкти

Витік російського газу з "Північних потоків" припинився

Данська енергетична агенція в неділю 2 жовтня повідомила, що витік газу з газопроводу "Північний потік" у Балтійському морі припинився

Витік газу з "Північних потоків"
Витік газу з "Північних потоків" припинився / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомляє "Радіо Свобода", передає "ДС".

Окрім Данської енергетичної агенції, про припинення витоку газу також повідомила компанія-власник газопроводу Nord Stream AG.

На обох газопроводах стабілізувався тиск, газу в них більше немає.

Програма ООН з навколишнього середовища заявила, що пошкодження системи газопроводів призвело, ймовірно, до найбільшого з колись зареєстрованих викидів метану. Під час аналізу супутникових знімків було виявлено величезний шлейф висококонцентрованого метану, який завдає шкоди навколишньому середовищу.

Як писала "ДС", 26 вересня пропускна спроможність в обох нитках газопроводу "Північний потік" впала до нуля через різке зниження тиску. Було зафіксовано кілька витоків.

Пізніше у мережі з'явилися фото та відео з місць витоків газу, оприлюднені данськими військовими.

Шведські сейсмологи зафіксували вибухи у районі витоків газу. Європейські лідери припускають, що то була російська диверсія. Служба безпеки Швеції проведе розслідування вибухів

У МЗС Польщі впевнені, що причетність Росії до пошкодження трубопроводів "Північний потік" стає дедалі ймовірнішою.

Міністерство оборони США заперечує свою причетність до вибухів на нитках газопроводів "Північний потік" та "Північний потік-2".

Перший віцепрем'єр уряду Росії Олександр Новак переконаний, що роботу пошкоджених магістральних газопроводів "Північний потік" та "Північний потік-2" можна відновити.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua