• USD 29.3
  • EUR 30.7
  • GBP 35.8
Спецпроєкти

Війна в Україні: Гутерріш попередив про наслідки для всіх країн світу

Усі країни світу відчують на собі наслідки війни в Україні, насамперед через збільшення вартості життя

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш на пресконференції, присвяченій презентації доповіді про вплив конфлікту на продовольчу безпеку, енергетику та фінансування у світі, передає "ДС" із посиланням на "Укрінформ".

Генсек ООН зазначив, що країни мають діяти зараз, щоб урятувати життя та засоби для існування.

"Через три місяці після російського вторгнення в Україну ми стикаємося з новою реальністю. Для тих, хто перебуває на місцях, кожен день приносить нові кровопролиття і страждання. А для людей у всьому світі війна загрожує безпрецедентною хвилею голоду і злиднів, соціальним і економічним хаосом", — сказав він.

Крім того, криза посилює наслідки інших проблем, з якими стикаються країни — зміни клімату, COVID-19 та нерівності в ресурсах для відновлення після пандемії.

Згідно з доповіддю, кількість людей, які відчувають гостру нестачу продовольства, зросла за два роки пандемії з 135 млн до 276 млн, а через війну ця цифра збільшиться до 323 млн.

Зазначається, що 1,6 млрд осіб у 94 країнах зазнають впливу щонайменше одного із аспектів кризи, близько 1,2 млрд — усіх трьох.

У документі міститься заклик до стабілізації цін на продовольство та паливо, впровадження систем соціального захисту та збільшення фінансової підтримки країн, що розвиваються.

Нагадаємо, раніше генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш заявив, що війна в Україні може спричинити масовий голод у світі і крах глобальної продовольчої системи. В Організації закликали докласти максимум зусиль, щоб цього не допустити.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua