• USD 29.3
  • EUR 30.8
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

"Військовий злочин": в ООН відреагували на смертний вирок 3 іноземцям у "ДНР"

Управління Верховного комісара ООН з прав людини (УВКПЛ) у п’ятницю засудило смертний вирок, винесений трьом іноземцям у так званій "ДНР", і назвало це "військовим злочином"

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у заяві УВКПЛ, передає "ДС".

"УВКПЛ стурбовано тим, що так званий "верховний суд" самопроголошеної "ДНР" засудив трьох військовослужбовців до страти.

За словами Головного командування України, усі чоловіки входили до складу Збройних сил України, і якщо це так, то їх не слід вважати найманцями".

"Такі судові процеси проти військовополонених є військовим злочином", — заявила речниця УВКПЛ Равіна Шамдасані.

Разом з тим речник генсека ООН Стефан Дюжаррік зазначив, що організація завжди буде виступати проти смертної кари за будь-яких обставин.

"І ми закликаємо комбатантам, які були затримані, надати міжнародний захист і поводитися з ними відповідно до Женевських конвенцій", – додав він.

Нагадаємо, 9 червня терористи "ДНР" "засудили" до страти трьох іноземних бійців, які захищали Україну. Йдеться про британців Ейдена Ейсліна і Шона Піннера, а також марокканця Брагіма Саадуна.

У Раді Європи засудили "вирок" так званого "суду" в окупованому Донецьку, яким до смертної кари були засуджені двоє громадян Великобританії та один громадянин Марокко.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua