• USD 36.6
  • EUR 37.8
  • GBP 44.6
Спецпроєкти

Влада Косова готова відкласти рішення, яке мало не спричинило нову війну

Влада Косово готова відкласти введення заходів щодо автовласників із сербськими номерами та документами, виданими в Сербії, до 1 вересня

Влада Косова готова відкласти заборону на сербські документи
Влада Косова готова відкласти заборону на сербські документи
Реклама на dsnews.ua

Таке рішення уряд ухвалив після зустрічі з послом США Джеффрі Ховеньє, передає "ДС" із посиланням на Kosovo-online.

"Уряд республіки Косово рішуче засуджує сьогоднішнє блокування доріг на півночі Косово і стрілянину там озброєних людей по поліції. Йдеться про тенденцію дестабілізувати Косово і поставити під загрозу мир і безпеку громадян і нашої країни", — йдеться у повідомленні.

Пріштіна знову звинуватила офіційний Белград в організації заворушень.

Зазначається, що через ці події влада частково визнаної країни мала контакти та зустрічі з американськими та європейськими міжнародними партнерами.

"З цієї нагоди уряд Косова зобов'язується відкласти виконання двох рішень до 1 вересня 2022 р., коли всі барикади будуть зняті і на півночі Косова буде встановлена повна свобода. Ми дякуємо міжнародним партнерам, особливо американському послу, за їх внесок", — йдеться у заяві. .

Зазначимо, ескалацію викликала перспектива запровадження нового порядку, згідно з яким косовські серби з виданими Сербією номерними знаками на авто мають переоформити їх на знаки Косова (RKS).

Крім того, громадянам Сербії на території частково визнаної держави видаватимуть тимчасові документи, які замінять сербські.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua