• USD 28.7
  • EUR 32.3
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Влада Португалії перевіряє, чи законно видали паспорт Абрамовичу

У Португалії розпочали перевірку законності надання громадянства держави російському олігарху Роману Абрамовичу

Роман Абрамович
Роман Абрамович / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Перевірку проводить Інститут реєстрації та нотаріату (IRN), який займається питаннями видачі паспортів та надання громадянства, передає "ДС" з посиланням на Інтерфакс.

Міністерство юстиції Португалії повідомило, що така перевірка є стандартною процедурою, коли з'являються новини про порушення закону.

Представник Абрамовича заявила, що мільярдер та його співробітники вітають будь-які перевірки у цьому плані, оскільки вони можуть підтвердити, що громадянство було отримане бізнесменом законно.

За даними ЗМІ, Абрамович отримав громадянство Португалії у квітні 2021 року на підставі закону про натуралізацію сефардських євреїв.

IRN розпочав перевірку після того, як низка активістів та політиків заявила, що цей закон має бути переглянутий, оскільки, на їхню думку, він використовується закордонними олігархами, які бажають влаштуватися в ЄС. Португальський антикорупційний активіст Жоао Баталья, коментуючи цю новину, написав у Twitter: "Все вказує на те, що після появи закону, ухваленого з добрими намірами, виникла паспортна мафія".

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua