• USD 36.6
  • EUR 38.7
  • GBP 45
Спецпроєкти

Володимир Ар’єв: "Імідж Вірменії як жертви не врятує Росію"

Представник України в ОБСЄ пояснив неприпустимість паралелей війни в Україні та Карабаху

Фото з відкритих джерел
Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Спостерігач з боку України в ОБСЄ, депутат ВРУ Володимир Ар’єв запевняє, що будь-які намагання російської пропагандистської машини створити для Вірменії імідж жертви у Карабаху будуть марними та не врятують росіян у війні проти України, передає "ДС" із посиланням на Обозреватель.

Відновити справедливість для етнічних мешканців кожної анексованої РФ території допоможе лише перемога України над Росією, вважає Ар’єв. Азербайджанський Карабах, грузинська Південна Осетія, молдовське Придністров’я та український Крим і Донбас – звідки б не звучали подібні наративи, вони мають коріння виключно у Москві.

Сьогодні вірменська діаспора у Франції у співпраці з місцевими політиками та пропагандистами Кремля намагаються провести паралелі між війною в Україні та Карабаським конфліктом, щоб закріпити за собою статус жертви, пише 5 канал. Утім, росіянам не вдастся зашкодити ані Азербайджану, ані Україні, адже позиція Еманюеля Макрона непохитна і вона на боці України, переконаний Ар’єв.

"Це не позиція президента, я розумію Вірменію, вони хочуть просувати своє, — зазначає нардеп. — Але давайте визнаємо, що Вірменія завжди шукала порятунку у Російської Федерації. Вірменія закрила кордони для грузинів у 2008 році, які хотіли втекти від вторгнення РФ. Вірменія отримувала завжди зброю від Кремля безкоштовно, а Азербайджан купував зброю у РФ, і саме Азербайджан втратив близько 20% своїх територій і має право на підтримку демократичних країн, зокрема й України".

Останнім часом багато французьки політиків різного рангу просувають наратив, що мирний процес між Вірменією і Азербайджаном, який, до речі, також називався "Мінським", був припинений через військовий конфлікт, а сама Вірменія є жертвою Азербайджану. Конфліктом для порівняння вони називають і війну в Україні – що теж неприпустимо, на думку Ар’єва.

15 листопада французи ухвалили резолюцію, в якій закликають застосувати санкції стосовно Азербайджану, зокрема ввести ембарго на постачання газу до країн ЄС. Це може суттєво посилити позиції Кремля в енергетичній війні, а також відволікає Європу від подій в Україні.

Проте, як акцентує Ар’єв, Україна сьогодні – значущий фактор світової геополітики. І Європа зважатиме на нашу думку, навіть щодо Кавказу.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua