• USD 36.6
  • EUR 37.8
  • GBP 44.6
Спецпроєкти

Влада Австрії заблокує "Газпрому" доступ до найбільшого сховища

Уряд Австрії почав виведення російського монополіста "Газпром" із газосховища "Гайдах" у Зальцбурзі, яке є найбільшим у країні

Реклама на dsnews.ua

Про це пише місцева преса, передає "ДС" із посиланням на "РБК-Україна".

Рішення забрати у "Газпрому" сховище "Гайдах" австрійський уряд ухвалив через брак "блакитного палива". Законодавство Австрії дозволяє використовувати всі сховища на території країни у разі нестачі газу, тоді як російська компанія тримала "Гайдах" порожнім.

Міністр захисту клімату Австрії Леоноре Гевесслер заявила, що RAG Austria AG вже почав бронювати потужності газосховища, а заповнювати його почне з 1 серпня.

"Заповнені газосховища є нашою страховкою на прийдешню зиму. Тому передусім важливо, щоб усі сховища в Австрії були заповнені", – зазначила вона.

У свою чергу, голова RAG Austria AG Маркус Міттереггер погодився з міністром, заявивши, що зараз стає очевидним, наскільки фундаментальним є зберігання енергії для безпечного постачання енергії протягом року в Австрії та Центральній Європі.

"Великі обсяги та сезонне зберігання в наших підземних сховищах є важливим елементом забезпечення цього сьогодні та завтра", — сказав Міттереггер.

Як повідомляла "ДС", російський "Газпром" заявив про намір скоротити з 27 липня вдвічі постачання газопроводу "Північний потік-1" через "необхідність ремонту" іншої турбіни на одній із компресорних станцій.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua