• USD 36.6
  • EUR 38.9
  • GBP 44.4
Спецпроєкти

Військові РФ замінюють "вагнерівців" біля Бахмута: Кремль усуває Пригожина, використавши у скрутний момент

Військові армії РФ, ймовірно, замінюють виснажені сили найманців з ПВК "Вагнер", щоби посилити наступ на Бахмут. Зниження військової залежності від сил "Вагнера" навколо Бахмута, ймовірно, знижує політичний вплив Євгенія Пригожина у Кремлі

Реклама на dsnews.ua

Так вважають аналітики Інституту вивчення війни (ISW), передає "ДС".

"Сили ПВК "Вагнер" в районі Бахмута не досягли значних успіхів після захоплення Соледара. Підрозділи російської армії наразі беруть участь у боях за Бахмут з метою активізації російського наступу.

Кадри бойових дій, опубліковані 20 січня, вказують на те, що російські повітряно-десантні війська діють навколо Бахмута, оскільки на них видно російську БМД-4М – нішеву механізовану техніку, яка використовується виключно десантниками", – йдеться у звіті.

В ISW зазначили, що Міністерство оборони РФ все частіше повідомляє, що російські повітряно-десантні війська діють у районі Бахмута з початку січня 2023 року, що вказує на те, що російські війська посилюють або замінюють "вагнерівців".

Після перекидання додаткових сил росіяни, ймовірно, не вичерпали свого наступального потенціалу в районі Бахмута, вважають американські аналітики.

На думку аналітиків, Кремль звернувся до нерегулярних сил Пригожина, щоб пережити важкий період після кульмінації наступу російських звичайних сил у Луганській області влітку 2022 року. Це ввело Пригожина в оману, змусивши переоцінити своє значення у російській армії та політичні сфери.

Кремлю, однак, не доведеться заспокоювати Пригожина, якщо російські звичайні сили продовжать брати на себе відповідальність за лінію фронту в Бахмуті.

Кремль, певно, вже поступово позбавляє його привілеїв. Міністерство оборони Росії також зробило нові зусилля з професіоналізації армії, зусилля, які у разі успіху призведуть до маргіналізації паралельних військових формувань, таких як ПВК "Вагнера", вважають аналітики.

Пригожин, ймовірно, відчуває та компенсує зниження свого впливу і тому почав нападати на націоналістичну фракцію ветеранів.

Пригожину також висунули звинувачення у хабарництві, які можуть ще більше підірвати його репутацію незалежно від їхньої обґрунтованості.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua