• USD 29.3
  • EUR 30.9
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

Військове захоплення та знеструмлення ЧАЕС загрожує міжнародній безпеці, – ЄБРР

Європейський банк реконструкції та розвитку дуже занепокоєний подіями на Чорнобильській АЕС та закликає повернути станцію в безпечну експлуатацію

ЄБРР
ЄБРР
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у заяві ЄБРР, передає "ДС" з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

"ЄБРР, під керівництвом якого з 1995 року було витрачено понад 2,5 млрд євро коштів міжнародної спільноти для перетворення Чорнобиля на безпечну зону, вважає, що останні події ставлять під загрозу досягнення десятиріч успішного міжнародного співробітництва", – кажуть у банку.

"Не можна дозволити війні знищити нещодавні досягнення", – наголошується у заяві.

УЄБРР упевнений у необхідності забезпечення безперервного енергопостачання ЧАЕС, відновлення роботи систем моніторингу та контролю на об'єкті, ротації персоналу та постачання йому всього необхідного.

Крім того, банк закликав допустити на об'єкт інспекторів Державної інспекції ядерного регулювання України та МАГАТЕ.

"Будь-які воєнні дії на об'єкті є надзвичайно небезпечними для старого сховища відпрацьованого ядерного палива, в якому є приблизно 20 тис. паливних збірок РБМК", – наголосили в ЄБРР.

Водночас банк зазначив, що його позиція щодо ситуації на ЧАЕС повністю узгоджується з позицією МАГАТЕ. Там також акцентували, що ще 15 енергоблоків із працюючими в Україні реакторами ВВЕР мають відносно слабку захисну оболонку і не витримають прямого влучення важкого озброєння, що може призвести до незворотних наслідків.

Як писала "ДС", Головне управління розвідки Міноборони України не виключає, що росіяни можуть готувати теракт на Чорнобильській атомній станції.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua