• USD 29.3
  • EUR 30.4
  • GBP 35.4
Спецпроєкти

ВООЗ фіксує серед дітей спалах гострого гепатиту невідомого походження

У квітні 2022 року Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) повідомила про щонайменше 169 подібних загадкових випадків гепатиту, які виявили у дев’яти країнах Європи 

Реклама на dsnews.ua

Про це пише видання TIME із посиланням на Центри контролю та профілактики захворювань США (CDC), передає "ДС".

"У всіх пацієнтів тести на віруси гепатиту A, B і C, а також на COVID-19, показали негативні результати. Позитивний результат був на аденовірус (загальне сімейство з 50 різних вірусів), включаючи звичайну застуду, який зазвичай викликає респіраторні симптоми, але також може викликати проблеми з кишечником. Сім з дев’яти маленьких пацієнтів страждали від блювоти або діареї до госпіталізації, а п’ять із дев’яти показали позитивний результат на аденовірус 41 — один зі штамів, які, як відомо, впливають на кишечник. Жоден із дітей не мав імунодефіциту, ніхто не страждав від інших відомих захворювань, і всі прибули з різних частин штату, що виключає ідею про якусь місцеву інфекцію", — зазначили медики.

У трьох випадках гепатит загострився настільки, що в дітей проявилася печінкова недостатність. Двом дітям потрібна була пересадка печінки. Відтоді всі дев’ять дітей одужали або одужують, але причина їхньої хвороби залишається невідомою.

Дослідники кажуть, що активне зараження COVID-19 є малоймовірним зв’язком, але потребує подальшого дослідження. Зі 169 дітей, які оцінила ВООЗ станом на 21 квітня, лише у 20 виявили позитивний результат на SARS-CoV-2, і 19 з них також мали аденовірус.

"І ми можемо виключити будь-який тип зв’язку з вакциною (COVID-19)", – каже доктор Маркус Бухфелнер, дитячий лікар-інфекціоніст з Університету Алабами в Бірмінгемі та співавтор звіту CDC.

За його словами, пацієнти у штаті Алабамі не отримували щеплення.

Шість пацієнтів із штату Алабама виявили позитивний результат на вірус Епштейна-Барра (EBV) за допомогою ПЛР-тестування, але вони були негативними на антитіла до вірусу, що свідчить про те, що інфекції були не гострими, а найімовірніше, що у звіті CDC було названо "низьким рівнем" реактивації попередньої інфекції. EBV може бути пов’язаний з гепатитом А, але це не той тип гепатиту, на який хворіли пацієнти з Алабами.

"Ці діти не мали гепатиту, пов’язаного з EBV", – каже Бухфелнер.

Лікарі Алабами також виключили аутоімунне захворювання.

Однією з можливих причин цих випадків запалення печінки, які зараз досліджуються, є те, що нижчі рівні аденовірусу, що циркулює під час пандемії, можливо, залишили імунну систему дітей неготовою до того, як реагувати на поширений вірус. Це, своєю чергою, може сприяти тому, що аденовірусні інфекції переповнюють імунну систему дітей, хоча точно, чому це призведе до захворювання печінки, залишається невідомим. Той факт, що аденовірус був виявлений в крові всіх дев'яти дітей Алабами, є потужним доказом, каже Бухфелнер, оскільки, якщо не було зовсім нещодавньої інфекції, кров зазвичай очищається від вірусу відносно швидко.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua