• USD 36.6
  • EUR 35
  • GBP 38.7
Спецпроєкти

Все вирішують Франція та Німеччина: Моравецький про "рівноправність" у Євросоюзі

У Європейському союзі роками не хотіли чути попередження про російську загрозу, а більшість питань у ЄС вирішували дві країни.

Матеуш Моравецький
Матеуш Моравецький
Реклама на dsnews.ua

Про це сказав прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький в інтерв'ю " Le Monde ", передає "ДС".

"Війна в Україні також відкрила правду про Європу. Багато європейських лідерів були спокушені Володимиром Путіним. Сьогодні вони шоковані. Повернення російського імперіалізму не повинно нас дивувати. Європа опинилася в нинішній ситуації не тому, що була недостатньо інтегрована, а тому, що вона відмовилася прислухатися до голосу правди. Цей голос уже багато років звучить із Польщі", — сказав політик.

За словами Моравецького, рівноправність у Євросоюзі має декларативний характер і все вирішують Франція та Німеччина.

"Політична практика показує, що німецький та французький голос мають першорядне значення. Отже, ми маємо справу з формальною демократією та фактичною олігархією, в якій влада тримає найсильніший", — додав польський прем'єр.

Моравецкій заявив, що якби вся Європа підтримала позицію Німеччини, то не тільки "Північний потік-1", а й "Північний потік-2" був би запущений багато місяців тому.

"Залежність Європи від російського газу, який Путін використовує як інструмент шантажу проти всього континенту, була б майже незворотною", — сказав польський прем'єр.

Як писала "ДС", на думку Моравецького, Росія вже давно перемогла б Україну, якби решта так допомагала силам оборони, як це неспішно і в невеликих обсягах робить Німеччина – перша економіка Європи.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua