• USD 29.3
  • EUR 31.3
  • GBP 36.6
Спецпроєкти

"Я 30 років працював не покладаючи рук": Назарбаєв вперше за час протестів звернувся до народу Казахстану (ВІДЕО)

Перший президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв виступив з відеозверненням вперше за час масових протестів за зміну влади та проти корупції в Казахстані, які були придушені силами ОДКБ

Перший президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв;
Перший президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв; / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

За словами Назарбаєва, січневі протести і заворушення нібито були спрямовані на те, щоб "зруйнувати цілісність країни і підвалини держави", передає "ДС".

"Ці події ще раз показують, що незалежність треба берегти як зіницю ока, як тендітну посудину, що вимагає особливо дбайливого поводження. Трагедія стала для всіх нас уроком. Важливо з'ясувати, хто організував всі ці погроми і вбивства. Слідство дасть відповідь на це питання", — заявив він.

Назарбаєв у відповідь на гасла протестів "Назарбаєва геть" і публікації в ЗМІ заявив, що в 2019 році передав президентські повноваження Касим-Жомарту Токаєву.

"… і з тих пір є пенсіонером, і в даний час перебуваю на заслуженому відпочинку в столиці Казахстану і нікуди не їхав", — підкреслив він.

Назарбаєв у зверненні зазначив, що Токаєв володіє всією повнотою влади і є головою Ради безпеки Казахстану. Крім того, найближчим часом він буде переобраний головою правлячої партії Nur Otan.

"Тому ніякого конфлікту або протистояння в еліті немає. Чутки на цю тему абсолютно безпідставні", — сказав перший президент Казахстану.

Як писала "ДС", 2 січня в Казахстані розпочалися масові протести проти підвищення цін на газ, пізніше вимоги розширилися до відставки уряду та викорінення корупції.

Президент Касим-Жомарт Токаєв звернувся до ОДКБ за допомогою у придушенні антиурядових протестів. Силовики затримали близько 10 тисяч людей.

11 січня Токаєв оголосив ситуацію в Казахстані "стабільною", а місію сил ОДКБ — "успішно завершеною".

Міноборони РФ заявило, що перші шість літаків із російськими "миротворцями" зі складу Колективних миротворчих сил ОДКБ повернулися з Казахстану до Росії.

За даними Генеральної прокуратури Казахстану, внаслідок антиурядових протестів та антитерористичної операції загинули 225 людей, у тому числі 19 силовиків.

Активісти розпочали збір підписів під вимогою до влади оприлюднити імена загиблих та зниклих безвісти під час нещодавніх масових протестів.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua