• USD 29.3
  • EUR 30.8
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

Як Овсяннікова пробралася в Україну: відповів Данілов

Колишня редакторка пропагандистського "Першого каналу" Росії Марія Овсяннікова приїхала на територію України, оскільки наша країна досі не має візового режиму з РФ

Марина Овсяннікова
Марина Овсяннікова / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це у коментарі Радіо Свобода сказав секретар РНБО Олексій Данілов, повідомляє "ДС".

"Вона відвідала Україну. І що? Якби ви не звертали на неї увагу, вона б і не відвідала Україну. Якщо вона має паспорт РФ і якщо вона жінка, вона може в'їхати в нашу країну. У нас ще немає візового режиму з РФ. Але я б дуже хотів, щоб він у нас з'явився. Це було б справедливо. Щоб ми розуміли, хто може приїхати до нашої країни", – сказав він.

Нагадаємо, 14 березня 2022 року під час вечірнього запису ефіру телепрограми "Час" на "Першому каналі", пов'язаного із вторгненням Росії в Україну, Овсяннікова з'явилася з написаним від руки антивоєнним плакатом позаду ведучої новин Катерини Андрєєвої, яка продовжувала, незважаючи на втручання, розповідати про те, що глава уряду Росії Михайло Мішустін закликає прем'єр-міністра Білорусі Романа Головченка посилити співпрацю для протистояння міжнародним санкціям. Ефір замінили сюжетом про лікарню, а адміністрація "Першого каналу" почала проводити службову перевірку.

Нагадаємо, 14 березня 2022 року під час вечірнього запису ефіру телепрограми "Врємя" на "Першому каналі", пов'язаного із вторгненням Росії в Україну, Овсяннікова з'явилася з написаним від руки антивоєнним плакатом позаду ведучої новин Катерини Андрєєвої, яка продовжувала, незважаючи на втручання, розповідати про те, що глава уряду Росії Михайло Мішустін закликає прем'єр-міністра Білорусі Романа Головченка посилити співпрацю для протистояння міжнародним санкціям. Ефір замінили сюжетом про лікарню, а адміністрація "Першого каналу" почала проводити службову перевірку.

Марина Овсяннікова заздалегідь записала відеозвернення, потім поширене телеграм-каналами "ОВД-Інфо", та "Сталінгулаг", де пояснила причину свого вчинку.

Овсяннікову затримала поліція та доставила до відділу поліції ОМВС у Останкинському районі Москви, де, за даними джерела ЗМІ у правоохоронних органах та юриста Павла Чикова, було складено протокол про її адміністративне правопорушення відповідно до статті 20.3.3. КоАП "Публічні дії, спрямовані на дискредитацію використання Збройних сил Російської Федерації з метою захисту інтересів Російської Федерації та її громадян, підтримання міжнародного миру та безпеки".

У квітні 2022 року медіаконцерн Axel Springer SE найняв Овсяннікову як позаштатну кореспондентку для брендів Die Welt та телеканалу Welt. 15 квітня 2022 року в Берліні перед будівлею медіаконцерну Axel Springer SE відбулася акція протесту, де учасники вимагали від видання Die Welt не співпрацювати з Овсянніковою.

31 травня агентство "Інтерфакс-Україна" організувало конференцію "Звинувачення від Марини Овсяннікової: як працює російська пропаганда", яка мала відбутися 1 червня о 16:30 у Києві за фізичною участю пропагандистки. Проте конференцію скасували того ж дня через несхвальні відгуки та обурення в соціальних мережах. Тим не менш, Овсяннікова все ж таки побувала в Одесі (її рідному місті) та у Києві.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua