• USD 36.6
  • EUR 40
  • GBP 44.8
Спецпроєкти

Єлбаси образили: конституційний суд Казахстану скасував недоторканність Назарбаєва

Конституційний суд Казахстану скасував закон, який гарантував першому президенту країни Нурсултану Назарбаєву імунітет від переслідування та недоторканність його майна

Нурсултан Назарбаєв
Нурсултан Назарбаєв / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Конституційний суд Казахстану визнав таким, що втратив чинність, закон "Про першого президента — Єлбаси", передає "ДС" з посиланням на сайт суду.

Із запитом до Конституційного суду звернулась група депутатів парламенту. У ухвалі суду зазначено, що після внесення змін до Конституції у червні 2022 року в Основному законі немає правових підстав для збереження закону про першого президента.

Цей закон гарантував першому президенту Казахстану Нурсултану Назарбаєву імунітет від переслідування, недоторканність його майна та активів членів його сім'ї, що передбачає низку привілеїв та фінансування з бюджету його канцелярії. На утримання цієї канцелярії з березня 2019 року було виділено близько дев'яти мільярдів тенге ($11,3 млн.).

У Конституційному суді зазначили, що ухвала набирає чинності з дня її прийняття, є загальнообов'язковою на всій території Казахстану, остаточною та оскарженню не підлягає.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua