• USD 36.6
  • EUR 38.5
  • GBP 44.6
Спецпроєкти

ЄПС не стане альтернативою розширення Євросоюзу, — Боррель

Європейська політична спільнота, перша зустріч якої відбудеться сьогодні у Празі, не стане альтернативою розширенню Європейського Союзу або заміною для повноправного членства в ЄС

Жозеп Боррель
Жозеп Боррель
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив віцепрезидент Європейської комісії Жозеп Боррель, передає "ДС" з посиланням на Європейську службу зовнішніх дій.

Дипломат нагадав, що після попереднього обговорення членами Європейської ради створення ЄПС 6 жовтня у Празі відбудеться перша інавгураційна зустріч цієї структури. У ній візьмуть участь лідери 27 країн-членів, всіх країн-кандидатів, а також Норвегії, Ісландії, Швейцарії, Великої Британії, Грузії, Вірменії, Азербайджану та Ліхтенштейну. Загалом — представники 44 європейських країн.

Боррель зазначив. що ця зустріч не може бути більше, ніж первинним обміном думками.

"Залишаються невирішеними декілька питань. Зокрема, яким буде головне призначення ЄПС, остаточні умови членства в ньому, як будуватимуться його відносини з ЄС. А також як вона буде працювати на практиці. Наприклад, чи буде вона приймати рішення та мати власний бюджет. Хоча багато аспектів мають бути прояснені, принаймні для мене є зрозумілим, що ЄПС не може бути альтернативою розширенню ЄС або заміною для повного членства", — перелічив він.

Жозеп Боррель вважає, що Європейська політична спільнота також має бути легкодоступною та дієвою структурою.

Ключові напрямки роботи планують обговорити у Празі: йдеться зокрема про питання безпеки, енергетики, кліматичних змін, міграції тощо.

Як писала "ДС", Жозеп Боррель заявляв, що погрози щодо використання ядерної зброї, озвучені президентом РФ Володимиром Путіним 21 вересня, є цинічними та безвідповідальними, вони несуть безпрецедентні за обсягами загрози для європейської та світової безпеки, але вони не похитнуть рішучість ЄС у підтримці України.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua