• USD 36.6
  • EUR 40
  • GBP 44.8
Спецпроєкти

ЄС може заблокувати безвіз та членство Сербії через зайву лояльність до Кремля

Нижня палата парламенту Нідерландів ухвалила резолюцію із закликом надати Єврокомісії повноваження для введення обмежувальних заходів щодо Сербії через відмову Белграда підтримати санкції ЄС проти Росії

Реклама на dsnews.ua

Згідно з текстом резолюції, узгодженість зовнішньої політики Сербії із зовнішньою політикою ЄС у 2022 році впала до 45%, тоді як роком раніше становила 64%, що є "важливим критерієм у процесі розширення" блоку, передає "ДС" з посиланням на "Європейську правду"..

"Злочинна війна, розпочата Росією проти України, робить як ніколи важливим дотримання країнами-кандидатами та країнами-членами ЄС положень спільної зовнішньої політики та політики безпеки ЄС", — зазначають нідерландські депутати.

Вони закликали уряд Нідерландів звернутися до Європейської комісії з проханням до жовтня 2023 року вийти з "пропозиціями, на основі яких у процесі вступу до ЄС з країною-кандидатом можуть бути застосовані наслідки на неузгодженість із Спільною зовнішньою та безпековою політикою, зокрема, замороження процесу вступу".

В окремій резолюції нижня палата парламенту Нідерландів закликала уряд до того, щоб у разі зміни візової політики Сербії, якщо її зовнішню політику не буде достатньо скориговано, "безвізовий режим для Сербії був тимчасово зупинений за допомогою механізму екстреного гальмування не пізніше березня 2023 року".

Хоча в Нідерландах сам парламент не має прямого відношення до здійснення зовнішньої політики, він надає уряду вказівки, на які той має орієнтуватися.

Зазначимо, серед країн Європи лише Білорусь та Сербія не підтримали європейські санкції проти Росії після вторгнення до України.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua