• USD 36.6
  • EUR 35.7
  • GBP 40.4
Спецпроєкти

Єврокомісія вважає, що Росія бреше про поломку "Північного потоку"

У Єврокомісії вважають, що російська компанія "Газпром" оголосила про закриття газопроводу "Північний потік" під брехливим приводом

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив речник Єврокомісії Ерік Мамер, передає "ДС".

"Оголошення "Газпрому" сьогодні вдень про те, що він знову закриває "Північний потік-1" через обманну відмовку, є ще одним підтвердженням його ненадійності як постачальника. Це також доказ цинізму Росії, оскільки вона вважає за краще спалювати газ замість того, щоб виконувати контракти", — заявив Мамер у Twitter.

Керівник Федерального мережевого агентства Німеччини Клаус Мюллер у п’ятницю прокоментував заяву "Газпрому" про нібито несправність компресорної турбіни "Північного потоку", через яку газогін на невизначений термін не буде експлуатуватися.

"З огляду на рішення Росії поки не постачати газ через "Північний потік", ще більш важливими стають СПГ-термінали, належний рівень заповнення сховищ і вимоги суттєвої економії. Добре, що Німеччина зараз краще готова (до цього), але тепер усе залежить від кожного з нас", – зазначив він у Twitter.

У Білому домі заявили, що РФ використовує енергетику як інструмент тиску на Європу.

Представник Ради нацбезпеки при Білому домі заявив, що США і Європа співпрацюють, щоб забезпечити наявність достатніх запасів.

За його словами, в результаті цих зусиль Європейські сховища газу будуть заповнені до критичного зимового опалювального сезону. Водночас він зазначив, що одних цих зусиль недостатньо.

"На жаль, не дивно, що Росія продовжує використовувати енергію як зброю проти європейських споживачів", — заявив він.

Нагадаємо, російська газова компанія "Газпром" ввечері 2 вересня оголосила про повне зупинення прокачки газу трубопроводом "Північний потік" нібито через виявлену несправність у компресорній станції "Портова" – єдиній, що продовжує працювати.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua