• USD 28.4
  • EUR 32.1
  • GBP 38.3
Спецпроєкти

Євросоюз скликає безпековий комітет через кібератаку на сайти держорганів України

За наслідками кібератаки проти українських урядових установ, що сталася в ніч на 14 січня, Європейський Союз скличе засідання Політичного й безпекового комітету на рівні послів для обговорення цієї ситуації і недопущення подальшої ескалації напруги навколо України

Жозеп Боррель
Жозеп Боррель / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це сьогодні у французькому місті Брест під час пресконференції за підсумками неформальної зустрічі міністрів закордонних справ країн Євросоюзу (Gymnich) заявив Високий представник ЄС Жозеп Боррель, передає "ДС" із посиланням на портал ЄС.

"На жаль, я маю сказати, що цього ранку ми прокинулися із новинами про ще одну атаку проти України. Цього разу це була кібернетична атака на урядові веб-сайти. Такі дії спрямовані на дестабілізацію України та спрямовані на подальшу ескалацію вже й без того напруженої ситуації", — сказав Високий представник ЄС.

Він повідомив, що ЄС швидко відреагував на цю кібератаку та перебуває в постійному контакті з українськими структурами, завдяки чому вже вдалося частково відновити роботу урядових сайтів.

"Ми готові надати (Україні – "ДС") подальшу пряму допомогу, якщо надійде такий запит. Я скликаю надзвичайну зустріч наших послів у форматі Політичного й безпекового комітету, щоб провести аналіз цієї ситуації та зважити будь-які заходи з підтримки", — повідомив Жозеп Боррель.

Відповідаючи на уточнююче запитання преси щодо ініціаторів кібернетичної атаки проти України, Високий представник ЄС зауважив, що у сучасних умовах виявлення джерела атаки є можливим, але потребує часу. Тож він утримався від коментарів щодо першопричини кібернетичного нападу, хоча зауважив, що на цьому етапі можна робити різні припущення, хто саме за ним стоїть.

"Разом із міністрами ми погодилися, що маємо ще раз підтвердити нашу одноголосну підтримку України, а також наші зобов’язання щодо дотримання її суверенітету та територіальної цілісності. Ми готові надіслати місію, щоб підтримати їх (українців – ред.), та допомогти у протидії кібернетичним атакам, якщо це є необхідним", — сказав Жозеп Боррель.

Як писала "ДС", сайт Міністерства освіти і науки України у ніч проти п'ятниці, 14 січня, зламали невідомі. Зловмисники на трьох мовах розмістили погрози та провокаційні заяви.

Також хакерської атаки зламали сайти Кабінету міністрів, Мінагрополітики, Міністерства закордонних справ та низки інших відомств.

У СБУ кажуть, що витоку персональних даних не було, контент сайтів не змінювався.

Крім того, низка ЗМІ знайшла кілька помилок у "польському посланні" злодіїв, які не є властивими для справжніх носіїв мови.

Австрія вважає, що хакерська атака на сайти державних структур України може бути першим кроком до військових дій з боку Російської Федерації.

Секретар РНБО Олексій Данілов вважає, що за кібератаками на сайти українських держорганів стоїть Росія.

СБУ разом з Держспецзв'язку та Кіберполіцією продовжує розслідувати кібератаку на сайти органів державної влади.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua