• USD 36.6
  • EUR 35.7
  • GBP 40.4
Спецпроєкти

Євросоюз відкриває у Польщі медичний хаб для українців

Європейський Союз відкриє у польському Жешуві медичний хаб для українців, яких евакуюють на лікування до Європи

Pixabay
Реклама на dsnews.ua

Для відкриття хаба приїхав Комісар ЄС з гуманітарної допомоги та управління кризовими ситуаціями Янез Ленарчич, передає "ДС" із посиланням на Представництво Євросоюзу в Україні.

Новий хаб, який фінансується в рамках Механізму цивільного захисту ЄС (UCPM), є частиною ширшої схеми медичної евакуації, започаткованої у березні 2022 року. Хаб запропонує безпечне місце для пацієнтів, які прибувають з України, перш ніж їх доставлять літаком до лікарень інших європейських країн для проходження лікування. У хабі пацієнтам надаватиметься цілодобовий догляд, скринінг захворювань, вакцинація та психологічна підтримка.

"Кількість поранених в Україні зростає з кожним днем, і лікарні, які вже відчувають дефіцит засобів, намагаються встигати за потребами. Водночас руйнування закладів охорони здоров’я позбавляє хронічно хворих людей лікування, необхідного для виживання. Ми не можемо покинути цих людей… Хаб медевакуації відіграватиме ключову роль у забезпеченні швидкого переміщення пацієнтів до лікарень по всій Європі", — сказав Ленарчич.

Також хаб покликаний полегшити роботу медичного персоналу, який обслуговує вразливих пацієнтів, які прибувають із України. За схемою медичної евакуації двічі на тиждень, за сприяння Норвегії, відбувається два рейси медичної евакуації, які забезпечують транспортування пацієнтів із Жешува до країн, де вони отримають подальше лікування.

Зазначається, що війна серйозно стримує надання екстреної медичної допомоги в Україні, а приплив українців, які тікають від війни, створює навантаження на лікарні у сусідніх країнах. Щоб знизити тиск на системи охорони здоров'я, ЄС почав координувати переміщення пацієнтів за допомогою свого Механізму цивільного захисту до лікарень по всій Європі. З 11 березня 1143 українських пацієнтів, які потребували медичної евакуації, були доставлені до 18 країн Європи, зокрема Німеччини, Франції, Ірландії, Італії, Данії, Швеції, Румунії, Люксембургу, Бельгії, Іспанії, Португалії, Нідерландів, Австрії, Норвегії, Литви, Фінляндії, Польщі та Чехії.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua