• USD 36.6
  • EUR 39.8
  • GBP 45.3
Спецпроєкти

Євросоюз визнав порушення санкцій "злочином ЄС"

Європейська Рада внесла порушення обмежувальних заходів до переліку злочинів ЄС, який зазначено у Договорі про функціонування Євросоюзу

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні пресслужби Євроради. передає "ДС".

Рішення було ухвалено одноголосно.

"ЄС рішуче відреагував на неспровоковану і невиправдану війну Росії проти України. Він прийняв безпрецедентну кількість санкцій, спрямованих проти економіки Росії і які позбавили її можливості продовжувати цю агресію. Щоб досягти успіху, їх реалізація вимагає спільних зусиль, і сьогоднішнє рішення є важливим інструментом, який гарантує, що будь-які спроби обійти ці заходи будуть зупинені", — наголосив Павло Блажек, міністр юстиції Чехії, яка головує у ЄС.

У Єврораді зазначили, що дуже важливо, щоб санкції виконувались у повному обсязі. В даний час держави-члени мають різні визначення того, що є порушенням обмежувальних заходів і які заходи покарання мають застосовуватися у разі порушення. Це може призвести до різного ступеня застосування санкцій та ризику обходу цих заходів, потенційно дозволяючи особам, які перебувають під санкціями, продовжувати отримувати доступ до своїх активів та підтримувати режими, проти яких діють заходи ЄС.

Включення порушення обмежувальних заходів до списку "злочинів ЄС" є першим із двох кроків, спрямованих на забезпечення однакового ступеня застосування санкцій на всій території ЄС та стримування спроб обійти або порушити заходи ЄС.

Як повідомляла "ДС", високий представник Євросоюзу із закордонних справ та політики безпеки Жозеп Боррель заявив, що ЄС готує новий пакет санкцій проти Росії.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua